www.ondrejruml.cz/2019/01/13/skrill-online-casinos-2019//

Ondřej Ruml natočil nové album. Nejedná se však o album v tradičním smyslu slova. Písně Zdeňka N. Bričkovského spolu s nejznámější koledou Narodil se Kristus Pán protkané průvodním slovem Boleslava Polívky jako střípky skládají dnes již tak trochu zapomenutý příběh.

Zapomenutý příběh však vypráví nejen o narození Ježíška v Betlémě, ale i o tajemném zrození zářivého Světla v nás. To Světlo se v nás může rozsvěcet každý den – drobnými dobrými skutky, láskou k druhému člověku…,” říká autor písní Zdeněk N. Bričkovský, a naznačuje, že se lidé mohou tímto příběhem inspirovat po celý rok, nejen o Vánocích.

“Na těch písních mě hned něco zaujalo. Byla to jednoduchost a čistota, kterou vlastně už dlouho hledám… Hledám vlastně obyčejnou písničku. A tady jich bylo hned deset,” vyznává se Ondřej a dodává: „Hned jsem věděl, že mi nezbývá nic jiného, než zkusit vše nazpívat se vší pokorou a láskou k tomu příběhu, protože jsem cítil, že se mě velmi dotýká.”

Nápaditými aranžemi opatřil písně hudební skladatel David Rotter, který Ondřeje pro tento projekt oslovil. “Upoutala mě čistota, jedno-duchá a prostá čistota. Jak hudební, tak textová. A o smysluplnosti podílet se na vzniku tohoto díla není pochyb. Jsem rád, že jsem se na cestě k našemu albu setkal s tolika výjimečnými a obětavými lidmi a doufám, že Zapomenutý příběh zasáhne srdce lidí a připomene jim důležité motivy naší přítomnosti v tomto světě…,” říká umělec, který k písním připsal i part dětského sboru. Vedle dětského sboru Iuventus, Gaude! z Jablonce nad Nisou se na nahrávce podíleli muzikanti, se kterými Ondřej Ruml spolupracoval již na předchozích projektech, ať už to bylo album písní Ježka, Voskovce a Wericha, nebo Horáčkův Český kalendář: Josef Štěpánek (kytary), Rasťo Uhrík (kontrabas, baskytar), Martin Rufer (piano) a Jana Bezpalcová (akordeon). Rytmickou složku v podobě cajonu a dalších všemožných perkusí hraje zpěvák sám. Umělecká díla vytvořila speciálně pro obal tohoto alba výtvarnice Jitka Chrištofová.

Album Zapomenutý příběh vyjde 9. listopadu.