BIO

Who is Ondřej Ruml?

Ondřej Ruml - singer, actor and award winner Singer of the Year in a Music Poll The ladder is one of the assurances of our music scene. In his penultimate album, Ondřej Ruml, singing Ježek, Voskovec and Werich (2014) attracted not only listeners, but also music critics who appreciated the sensitive and at the same time individual approach to editing songs that many consider untouchable.

V roce 2016 se podílel na realizaci náročného projektu Leonard Bernstein: MASS jako člen tzv. Street Chorus. Kromě dalších aktivit je nepřehlédnutelné jeho účinkování v mimořádném divadelním projektu Michala Horáčka Kudykam a jeho podíl na Horáčkově Českém kalendáři. Hrál hlavní role v muzikálech – Johanka z Arku, Quasimodo, Hamlet, ad. V současnosti je možno jej vidět na prknech Divadla pod Palmovkou, kde, jako člen divadelního souboru Indigo Company, ztvárňuje roli Algernona v komedii Oscara Wildea Jak je důležité býti (s) Filipem. Ve Studiu Ypsilon účinkuje v komedii Rusalka nejen podle Dvořáka aneb Kdo je stará Háta. Zúčastnil se také mnoha významných koncertních událostí (např. předskakování francouzské zpěvačky ZAZ, Michal Horáček Tribute, Barování v Lucerně, Noc na Karlštejně Live, Petr Hapka žije v O2 Aréně ad.)

Zpívá swing s bigbandy po celé republice a pravidelně vystupuje s jazzovou kapelou Matej Benko Quintet. Koncertuje i samostatně se svou One Man Show, přičemž používá looper – přístroj, který mu umožňuje zazpívat celé písně nahráváním zvukových smyček přímo na koncertech v reálném čase. Jeho posledním počinem je vokální album Nahubu (2016), které je výjimečné tím, že veškeré hlasy a zvuky zde nazpíval Ondřej sám bez použití hudebních nástrojů. Za tento počin byl nominován na zpěváka roku v prestižní hudební anketě Ceny Anděl (2016).

DO YOU WANT ONDRA TO RUMBLE AT HER CONCERT?

With his last album, Ondřej Ruml singing Ježek, Voskovec and Werich (2014), he also attracted music critics who appreciated the sensitive and at the same time personalized approach to editing songs that many regard as inviolable.

Number of concerts

NUMBER OF SONGS

Contact

Lenka Fohlová

Tel: +420 777 222 317

Edward Tomas Production

Mail: marek@etp.cz