projekty

Ondřej Ruml a Matěj Benko Quintet

S pianistou Matejem Benkem a trumpetistou Mírou Hloucalem jsme znovu zaranžovali a natočili písničky Ježka, Voskovce a Wericha. Album bylo velmi příznivě přijato kritikou i veřejností a bylo oceněno i Zlatou deskou. Kromě již dvou zmíněných muzikantů nesmím opomenout zmínit Badyho Zbořila na bubny, Rasťo Uhríka na kontrabas a Radka Zapadlo na saxofon. Na desce hostovali také Zdeněk Svěrák a Ondřej Brzobohatý s Jirkou Macháčkem.

Ondřej Ruml Solo

Vystupuji s tzv. krabičkou – mikrofon mám propojený s efektem zvaným looper a takto vytvářím hudební plochy i celé písně pouze svým hlasem. Říká tomu One Man Show a nebudu zapírat, že velkou inspirací je mi Bobby McFerrin.

Leonard Bernstein: MASS

Ojedinělý projekt velikána světové hudby. Mše, kterou napsal Leonard Bernstein a kde mám to štěstí zpívat ve sboru zvaném Street chorus po boku skvělých zpěváků. V hlavní roli Celebranta je Vojta Dyk.

Michal Horáček – Na cestě 2016

S Michalem Horáčkem jsem na cestě už od roku 2009, kdy mě oslovil, abych hrál Martina v jeho lyrikálu Kudykam v režii Dodo Gombára. Poté jsem účinkoval v představení Český kalendář, ze kterého později vzniklo celé abum, které dostalo cenu Anděl za nejprodávanější desku roku. Byla to nádherná spolupráce, která v různých formách trvá dodnes.

Rusalka nejen podle Dvořáka aneb Kdo je stará Háta – studio Ypsilon

V téhle taškařici hostuju v roli Hajného, který střílí laně z basové kuše. Jirka Lábus hraje Prince a Martin Dejdar Vodníka. To prostě musíte vidět.

Johanka z Arku – divadlo Kalich

Nádherný muzikál Ondřeje Soukupa a Gábiny Osvaldové, kde hraju jednu z hlavních rolí Raimonda.

Kontakt

Lenka Fohlová

Tel: +420 777 222 317

Edward Tomas Production

Mail: marek@etp.cz