BIOGRAFIE

          Vystudoval pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka. Věnuje se především koncertování a divadlu. Vystupuje sólově s projektem One Man Show Nahubu, přičemž využívá přístroj looper (smyčkovač) tak, aby veškeré písně mohly vzniknout živě pouze za pomoci jeho hlasu bez doprovodu hudebních nástrojů. V roce 2015 tímto vystoupením jako předskokan úspěšně otevřel koncert francouzské zpěvačky ZAZ ve Fóru Karlín. Za ryze vokální album Nahubu pak získal nominaci na Cenu Anděl jako zpěvák roku. 

Dále koncertuje také s jazzovou kapelou Matej Benko Quintet, se kterou natočil kritikou i veřejností ceněné album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha. Významná je i  jeho spolupráce s textařem Michalem Horáčkem na albu Český kalendář, které se dočkalo i mnoha koncertních provedení. Účinkoval v muzikálech i komornějších projektech na různých divadelních scénách především v Praze. Za zmíňku stojí například role Martina v lyrikálu Kudykam z pera autorské dvojice Hapka+Horáček, který uváděla Státní opera v letech 2009-2010. Neminula jej také titulní role v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet: The Rock Opera, dále vypravěč Pierre Gringoire v muzikálu Quasimodo, Raimond v muzikálu Johanka z Arku a další. 

Se zpěvákem a hercem Vojtěchem Dykem a dalšími spolupracoval jako člen Street Chorus v projektu Leonard Bernstein: MASS. Jeho zatím posledním divadelním počinem je role Thomase Jeroma Newtona v muzikálu Davida Bowieho Lazarus, kterou kritika ocenila širší nominací na Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon. 

© Foto: Linda Orlík